Ach, ta Pipi
W tym sezonie Narodowy Teatr Edukacji przygotował dla najmłodszych widzów nie lada gratkę.W naszym spektaklu zobaczycie Państwo bardzo ciekawą historię małej Pippi, dzięki której przekonamy się, co znaczy i jak ważna jest, szczególnie dzisiaj, tolerancja. Dowiemy się co znaczy prawdziwa przyjaźń i dlaczego warto być dobrym dla zwierząt, a ponieważ istotna jest dla nas również forma przekazu, dlatego sięgamy po coraz to inne, nowe rozwiązania teatralne. W tym roku to niezwykle efektowne lalki teatralne, które, będą towarzyszyły innym postaciom.

Śledząc uważnie przygody naszej bohaterki możemy się wiele nauczyć. Po pierwsze o tolerancji dla innych. Pippi, jak wiemy, nie jest typową dziewczynką, nie ma rodziców, inaczej wygląda i nieco dziwnie się czasem zachowuje. Mimo to nie jest wcale gorsza od innych, wręcz przeciwnie, dzięki jej odwadze wiele osób uniknęło poważnych kłopotów.

Przykład Pippi uczy nas, że czyjaś odmienność nie powinna oznaczać wykluczenia oraz że każdy człowiek zasługuje na szacunek. Przekonamy się, jak cudownie można spędzać czas w grupie z rówieśnikami. Takie wspólne przebywanie uczy nas empatii, a kiedy pojawią się kłopoty wiemy, że nie jesteśmy sami.

Pippi uczy nas także miłości do zwierząt, z którymi ma świetny kontakt. Potrafi nie tylko zatroszczyć się o swoją małpkę, czy mieszkającego na werandzie konia, ale nie jest jej straszne poskromienie wielkiego tygrysa czy strasznego boa dusiciela.

Spektakl, który przygotowaliśmy specjalnie dla Was będzie na pewno barwny jak włosy Pippi, zobaczycie całą masę ciekawych postaci jak choćby siłacza Adolfa, wesołych policjantów, chuligana Labana czy bardzo śmiesznych złodziejaszków. Usłyszycie wiele wesołych piosenek oraz zobaczycie kilka nowatorskich rozwiązań teatralnych. Dzięki kolorowym projekcjom multimedialnych będziemy mogli się znaleźć w krótkim czasie w wielu miejscach. Ja już nie mogę się doczekać tego spotkania, a Wy? … a zatem – do zobaczenia!