Baśnie Dalekiego Wschodu

Spektakl przedstawia dzieciom niezwykły świat, przybliża kulturę orientu oraz panujące tam zwyczaje. Wyruszając w tą tajemniczą podróż, młody odbiorca poznaje świat przyjaźni, miłości, ale też ciężkich prób i wielu kłopotów, a wracając z niej, jest bogatszy w doświadczenie, mądrość, odwagę, tajemnice, przyjaźnie i miłość.

Głównym bohaterem jest jeden z najbardziej znanych i lubianych podróżników Dalekiego Wschodu – żeglarz Sindbad, który może stać się wzorem do naśladowania, a morały zawarte w jego licznych przygodach pokazują, że w życiu warto kierować się prawdą, uczciwością i dobrem. Podróżując razem z Sindbadem, drodzy miłośnicy teatralnej baśni przekonają się, że na całym świecie nie ma bardziej ekscytującej podróży, niż podróż w świat baśni Dalekiego Wschodu. I choć każdy z nich przywiezie z tej tajemniczej wyprawy coś innego, dla każdego będzie to niezapomniana, wspaniała podróż życia, której wielki skarb mądrości, doświadczenia i smaku wędrówki, na zawsze pozostanie pięknym i żywym wspomnieniem.

Odważny i szlachetny Sindbad porywa widzów w niesamowitą podróż w nieznane, w poszukiwaniu sposobu zdjęcia zaklęcia rzuconego na swego ukochanego brata przez złego Dżina. Dzięki swej mądrości i przebiegłości Sindbad pokona wszelkie przeciwności losu i odnajdzie spokój i szczęście. Podczas tej ekscytującej drogi w magiczny sposób pokonujemy odległość i czas, odkrywamy wielkie tajemnice, zaskakujące przygody, dziwne baśniowe stwory, królów, okrutnych czarnoksiężników, zaklęcia i moc czarodziejskich talizmanów.

Teatr i podróż łączy tajemnica, a niewiadoma, która leży u kresu morskiej wyprawy przypomina cud, jaki za każdym razem odkrywamy w teatrze. Podążając za odważnym Sindbadem, na scenicznym morzu napotkamy to wszystko, co uczyniło nieśmiertelnym świat baśni tysiąca i jednej nocy.

Niezwykle barwne przedstawienie, dopełnione pięknymi, orientalnymi kostiumami i scenografią oraz piosenkami z charakterystycznymi dźwiękami Dalekiego Wschodu, skłania młodego widza do współtworzenia opowiadanej historii.

Narodowy Teatr Edukacji zaprasza młodych miłośników teatru do wspólnej przygody, która nawet po opadnięciu kurtyny będzie trwać w ich wyobraźni i wspomnieniach.

 

Reżyseria, scenariusz: Krzysztof Weber

Muzyka: Michał Kowalczyk

Scenografia, kostiumy: Iwona Weber

Choreografia: Ewa Pyclik

 

 

Obsada:

SINDBAD – Kamil Drabik / Paweł Wódczyński

PIRUZA – Marta Kościelak / Justyna Oleksy / Konstancja Koszuda

PTAK, HINDBAD, HERSZT – Piotr Czarniak / Rafał Pietrzak

HASSAN, KRÓL MIRAŻ, DŻIN – Michał Ambroży