Opowieść Wigilijna

Zespół twórców Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza zaprasza Was drodzy widzowie na wspaniałą, uniwersalną opowieść o kondycji ludzkiego charakteru, odkupieniu, i nieprzemijającej radości z czynienia dobra.

W spektaklu zrealizowanym z niebywałym rozmachem przeniesiemy się do XIX-wiecznej Anglii, prowadzeni przez niesamowite duchy świąt bożonarodzeniowych poznamy koleje losu głównego bohatera Ebenezera Scrooge’a, zajrzymy przez pokryte szronem okienko do skromnego mieszkanka Boba Cratchita, przelękniemy się ducha starego Marley’a, może nawet wpadniemy na chwilę na cmentarz. Będzie magicznie, wzruszająco i śmiesznie.

Jednakże głównym i najważniejszym wątkiem tego utworu jest historia bezprzykładnej i niezwykłej przemiany duchowej, która dotknęła Ebenezera Scrooge’a. W tym kontekście skromna kolęda bożonarodzeniowa urasta do rangi uniwersalnego moralitetu, nabiera wymiaru duchowego, jasno i przejrzyście obnażając ludzką naturę i ukazując najciemniejsze zakamarki ludzkich charakterów. Tak odczytywana „Opowieść wigilijna” niesie ze sobą nieprzemijające wartości moralno-etyczne, aktualne pod każdą szerokością geograficzną i godne naśladowania nie tylko w dzień Bożego Narodzenia, ale w każdy jeden dzień naszego życia.

Zapraszamy na szaloną i poruszającą „Opowieść wigilijną” !