Plastusiowy Pamiętnik

„Plastusiowy Pamiętnik” to spektakl oparty na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej. Adaptacja sceniczna tego utworu powstała z uwzględnieniem treści najbardziej edukacyjnych, mówiących o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze oraz mądrości.

Główną inspiracją do przetworzenia treści „Plastusiowego Pamiętnika” na scenę jest fakt niepodważalny: to jedna z najciekawszych książek dzieciństwa, poruszająca w sposób szczególny wyobraźnię – niezależnie od wieku. To właśnie dzięki wyobraźni można przenieść się w kolorowy świat – pełen radości, zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej i wszystko jest możliwe.

W tym świecie mały ludzik z plasteliny może widzieć i słyszeć, piórnik jest domem, a szkolne przybory rozrabiają w najlepsze, wraz z Plastusiem wtapiamy się w ciąg niesamowitych perypetii, przeplatanych rytmicznymi piosenkami i teatralnymi efektami. Spektakl wzbogaca piękna scenografia, barwne kostiumy, ciekawa choreografia, a przede wszystkim wspaniała gra aktorów. Opowiedziana językiem teatru historia może zdarzyć się wszędzie i… Każdemu z nas.