Szatan z Siódmej Klasy

Narodowy Teatru Edukacji zaprasza na wspaniałą, pełną humoru i zaskakujących zwrotów akcji przygodę, gdzie prawda i trwałe wartości tryumfują nad złem, a postawa młodych bohaterów podkreśla rolę przyjaźni i serdeczności w relacjach międzyludzkich.

Główny bohater jest postacią wzbudzającą sympatię widzów. To chłopiec pogodny, wrażliwy i odpowiedzialny. Na kartach powieści sam autor pisze o nim: ”… posiadał wyobraźnię żywą, lotną i zataczającą ogromne koła; wybiegała ona daleko naprzód, umiała cofnąć się w zapadający i gęstniejący mrok przeszłości i widziała tam to, czego zwyczajne, krótkowzroczne oczy dostrzec nie mogły”.

Przedstawienie  Narodowego Teatru Edukacji wprowadza młodego widza w fascynujący świat wielkiej przygody. W ciekawy sposób uczy samodzielnego, logicznego myślenia. Główni bohaterowie swoją postawą ukazują szlachetne zasady, kierując się w życiu uczciwością i mądrością. Cieszą się wielkim autorytetem wśród młodych widzów, którzy zostaną wciągnięci w sensacyjne śledztwo i rozwiązywanie niesamowitych zagadek z przeszłości.

Ich przygody odkrywają niezwykłość otaczającego świata, bo: „nie ma na świecie tajemnicy, której by nie można odgadnąć”.

Czy tajemniczy skarb rzeczywiście istnieje? Jak go odnaleźć? Komu się to uda? Czy przyjaźń zwycięży zło?

 

Reżyseria, scenariusz ( na motywach powieści K. Makuszyńskiego ), scenografia: Krzysztof Weber

Opracowanie muzyczne: Konrad Podolski

Kostiumy: Iwona Weber

Choreografia: Ewa Pyclik

 

Obsada:

ADAŚ CISOWSKI – Kamil Drabik / Paweł Wódczyński

WANDA – Marta Kościelak / Justyna Oleksy / Konstancja Koszuda

PROFESOR GĄSOWSKI, ZBIR 2 – Michał Ambroży

ZBIR 1, FRANCUZ – Piotr Czarniak / Rafał Pietrzak